Dziennik projektu realizowanego w ramach akcji Edukacja Szkolna na zasadach programu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu.„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

26 czerwca 2024

Malta-dzień drugi

 W drugim dniu kursu językowego rozwijaliśmy umiejętność komunikowania się w języku angielskim . W naszej grupie znajdują się osoby z różnych krajów europejskich ( Włochy, Francja, Niemcy) dlatego praktycznie poprzez dyskusję staraliśmy się zlikwidować barierę językową. W sali , w której odbywają się zajęcia powiesiliśmy plakat określający źródło finansowania i nazwę projektu. Po południu w ramach poznawania dziedzictwa kulturowego Malty udaliśmy się do Valetty. Valletta jest najdalej na południe wysuniętą stolicą europejską, a także najbardziej słoneczną stolicą europejską – słońce świeci tutaj przez ponad 300 dni w roku.Na początku  przywitała nas fontanną Trytona z brązu na kamiennej podstawie.  Położona jest poza murami miasta, przy City Gate.  Jest to piękna fontanna przedstawiająca trzech trytonów – w mitologii greckiej i rzymskiej byli to pół ludzie, pół ryby. Trzymają oni na swoich rękach sporych rozmiarów misę i sami stoją na okrągłej podstawie.  Kolejnym punktem zwiedzania były górne ogrody Barrakka z pięknym widokiem na port. W Upper Barrakka Gardens znaleźć można  polski akcent. Nieopodal windy na ścianie powieszona jest tablica upamiętniająca polski niszczyciel ORP Kujawiak. Uczestniczył on w Operacji Harpoon – konwoju na Maltę w czasie II wojny światowej. Niestety po zakończeniu konwoju zatonął na minie, a wraz z nim 13 członków załogi. Co roku w polskie święta narodowe oraz w rocznicę zatonięcia, można zobaczyć pod tablicą polskie akcenty – kwiaty, znicze, wieńce. W samym mieście urzekły nas drewniane balkony na budynkach wzorowane na stylu egipskim oraz przepiękne boczne uliczki.








Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”. 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz