Dziennik projektu realizowanego w ramach akcji Edukacja Szkolna na zasadach programu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu.„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

24 czerwca 2024

Kurs języka angielskiego na Malcie

24 czerwca dwie nauczycielki rozpoczęły kurs językowy organizowany przez ETI. Kurs będzie trwał 5 dni i odbywał się na Malcie w miasteczku St. Julians. Dzisiaj po załatwieniu spraw organizacyjnych, podzieleni na małe grupy opowiadaliśmy o sobie, swoim hobby oraz kraju pochodzenia. W naszej grupie znalazła się Polka, Francuzka, Włoszka i Niemiec. Taki międzynarodowy skład będzie sprzyjał nauce języka angielskiego w praktyce.
 Po zakończeniu zajęć, wspólnie z uczestniczkami z Niemiec udałyśmy się do wioski Marsaxlokk słynącej z kolorowych łodzi i targów rybnych. Nazwa wioski nie jest przypadkowa. “Marsa” pochodzi z arabskiego i oznacza port, zaś “xlokk” to w języku maltańskim południowy-wschód. Tak więc Marsaxlokk to port na południowym-wschodzie! Tradycyjnie mieszkańcy Marsaxlokk nazywani są Xlukkajri i wielu z nich jest z zawodu rybakami. Maltańskie kolorowe łódeczki Luzzu są jednym z niepodważalnych symboli Malty. Tradycyjne łódki rybackie pochodzą z początków XX wieku, ale przypominają nieco starsze, również maltańskie tradycyjne łódeczki – ferillaLuzzu zawsze pomalowane są na charakterystyczne kolory – najczęściej jest to żółty, niebieski, czerwony i zielony. Dziób Luzzu jest mocno zadarty do góry, łódeczki są bardzo odporne na trudne warunki na morzu – sztormy, dzięki czemu świetnie nadają się dla rybaków na Malcie. Na dziobie niemal zawsze zobaczyć można także parę oczu – jest to odwołanie do oczu Horusa czy Ozyrysa. Mają one chronić rybaków na morzu.





Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”. #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz