Dziennik projektu realizowanego w ramach akcji Edukacja Szkolna na zasadach programu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu.„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

3 grudnia 2023

Rekrutacja

Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu znalazła się w gronie szkół objętych projektem „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej””. Będzie on realizowany w ramach akcji 1 sektora Edukacja Szkolna na zasadach programu Erasmus+. 
Beneficjentami zwycięskiego projektu „Nowe wyzwania, nowe możliwości” jest 12 nauczycieli, którzy uzupełnią swoje kompetencje językowe uczestnicząc w kursach języka angielskiego i kursach metodycznych odbywających się w Hiszpanii, we Francji i na Malcie. Na realizację celów projektu „Nowe wyzwania, nowe możliwości” Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi otrzymała dofinansowanie w kwocie 21716,00 EUR. 
  Projekt będzie realizowany w okresie od 1 grudnia 2023 r. do 31 maja 2025 r. Udział w projekcie jest bezpłatny. 
Uczestnikami projektu mogą być osoby zatrudnione w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu wybrani spośród nauczycieli, którzy: 
-mają motywację do podnoszenia kwalifikacji;
 - są zaangażowani w prace na rzecz szkoły oraz realizację projektów szkolnych, współpracę szkoły z instytucjami zewnętrznymi, organizację dodatkowych przedsięwzięć na rzecz uczniów; 
- chcą wdrażać w pracy nabyte w czasie szkolenia umiejętności; 
- deklarują aktywne włączanie się w upowszechnianie efektów szkolenia. 
Rekrutacja do projektu trwa od 04.12.2023 r. do 15.12.2023 r. 
Dotyczy udziału w czterech kursach, tj.: 
Francja- "Environmental Stewardship: How to Reconnect With Nature"- kurs pozwoli zebrać dane o wpływie działalności człowieka na środowisko i zaplanować, jak go złagodzić. Nauczy jak zaplanować szkolną mikrofarmę, a także jak wprowadzić do swojej szkoły zasady edukacji plenerowej i jak wykonać naturalne środki czystości. 
Francja- "From STEM to STEAM Education: a New Learning Approach"- uczestnicy dowiedzą się, jak zaangażować uczniów w przydatne i stymulujące zajęcia edukacyjne, w których nauka, technologia, inżynieria i matematyka (podstawowe komponenty edukacji STEM ) łączą się ze sztuką w szerszym znaczeniu. Kurs pokaże w jaki sposób zastosować wiedzę w praktyce. 
Hiszpania- "Introducing Yoga in Primary Schools"-kurs pokaże jak obudzić potencjał fizyczny, psychiczny i społeczny poprzez zabawę i ćwiczenia. Uczestnicy dowiedzą się jak łagodzić stres i niepokój oraz jak ograniczyć odczuwanie lęku i poprawić stany emocjonalne. Nauczą się medytacji i uważności. Hiszpania- "Music Activities to Stimulate Emotion, Creativity and Engagement"- kurs pokaże jak wprowadzić zajęcia muzyczne w grupie. Uczestnicy będą ćwiczyć receptywne i aktywne techniki, w tym improwizację, wizualizację, perkusję ciała, terapię dźwiękiem i pisanie piosenek. 
Malta- "Fluency and English Language Development"- kurs ten pozwoli uczestnikom poprawić swoje umiejętności językowe i dalej rozwijać płynność i umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Wpłynie na rozwój praktycznych umiejętności komunikacyjnych, takich jak aktywne słuchanie. Zwiększy szanse na współpracę międzynarodową w ramach projektów interdyscyplinarnych. 

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie przedłożą do koordynatora projektu wypełniony formularz zgłoszeniowy. Ostateczny termin złożenia upływa 15 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi do 18 grudnia 2023 r. Z uczestników rekrutacji, którzy nie zostali zakwalifikowani do projektu zostanie utworzona lista rezerwowa.

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz